Hakkımızda

Kapital Menkul, yerli ve yabancı yatırımcılara, sermaye piyasalarında alım satıma aracılık, kredili menkul kıymet, açığa satış ve ödünç alma ve verme işlemleri ile ilgili hizmetleri sunan Türkiye nin öncü aracı kuruluşlarından biridir.


1977 yılında Genborsa Menkul Değerler Ticareti Yatırım ve Finansman A.Ş. ismi ile kurulan daha sonra 2000 yılında Pamuk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. olarak ismi değişen firmamız en son Mayıs 2006 da yeni ortaklarıyla birlikte Kapital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. adıyla hizmet vermeye başlamıştır. 04.04.2008 tarihinden itibaren ise Şirketimiz güçlü sermaye yapısı ile Kapital Menkul Değerler A.Ş. unvanı ile hizmetine devam etmektedir. Yerli ve yabancı müşterilerine yüksek kalitede, hızlı ve güvenli hizmet vermeyi kendisine amaç edinen firmamız, bu iddialı hedefi gerçekleştirme yolunda gücünü deneyimli ve başarıyı kendine amaç edinen çalışanlarımız ve ortaklarımızdan almaktadır. Kapital Menkul’un ana ortağı Türkiye nin öncü faktoring firmalarından Kapital Faktoring dir.


Şirketimizin ana hedefini, müşteri odaklı yaklaşım çerçevesinde, müşterileri, çalışanları, hissedarları ve düzenleyici kurumlar arasındaki dengeyi gözeterek memnun etmek ve bunu başarmanın tek yolu olan müşteri ihtiyaç ve beklentilerinin karşılanmasına öncelik vermek, sektördeki yenilikleri ve ekonomideki gelişmeleri sürekli takip ederek rekabet üstünlüğü sağlamak ve müşterilere bilgiyi zamanında ulaştırmak şeklinde özetleyebiliriz.